Mr CleanMr Clean

Włączyliśmy się w akcję Szlachetna Paczka. „Bo dobro to wynik dzielenia”

Szlachetna Paczka to kolejna akcja charytatywna, w którą aktywnie włączył się zespół MrClean. Tym razem postanowiliśmy pomóc jednej z samotnych osób z województwa małopolskiego.

Zgodnie z zasadami Szlachetnej Paczki, podopieczni zgłaszają do wolontariuszy listę podstawowych potrzeb, które trzeba zrealizować w pierwszej kolejności, chcąc wesprzeć wybraną rodzinę lub osobę (wśród rzeczy, których potrzebowała nasza podopieczna była m.in. lodówka). Jest też lista dodatkowa, którą można zrealizować w miarę możliwości. Dzięki zaangażowaniu i sprawności organizacyjnej zespołu MrClean nie tylko zrealizowaliśmy „podstawowe” marzenia oraz potrzeby wybranej przez nas osoby i dostarczyliśmy również rzeczy z listy dodatkowej, ale dorzuciliśmy do naszej „paczki” jeszcze kilka niespodzianek.

Największą radość sprawiło nam nie tylko kompletowania listy potrzeb dla naszej podopiecznej, ale wspólny czas, który spędziliśmy pakując podarunki, które chwilę potem miały trafić w ręce obdarowywanej przez MrClean osoby.

To ogromna satysfakcja móc pomagać innym, przywracać poczucie godnego życia, bezpieczeństwa i wiary w to, że nikt z nas tak naprawdę nie jest sam. Nie tylko przed świętami.

 

Uczestnictwo w takich akcjach jak Szlachetna Paczka to również okazja, by po raz kolejny potwierdzić, że nasz zespół łączy nie tylko praca w MrClean, ale również wspólne wartości, chęć niesienia pomocy, angażowania się we wsparcie potrzebujących. Cieszymy się, że razem możemy zrobić coś dobrego dla osób, które tego potrzebują.

 

Mamy nadzieję, że podarunki, które przygotowaliśmy sprawiły radość obdarowywanej osobie i będą Jej służyć.

Mieliśmy zaszczyt brać udział w XXII edycji Szlachetnej Paczki. Zgodnie z informacjami na stronie organizatora akcji udało się obdarować każdą z 15 482 rodzin w potrzebie. Łączna wartość przekazanej pomocy to 59 899 138 zł. Nad przebiegiem tegorocznej Szlachetnej Paczki czuwało 12 098 wolontariuszy, którzy łączyli podopiecznych z darczyńcami. Wszystkich osób zaangażowanych w akcję było aż 597 411 (średnia liczebność grupy, która angażowała się w przygotowanie paczki dla rodziny wynosi 31 osób). Średnia wartość paczki to 3869 zł.

Cieszymy się, że MrClean stał się częścią zaangażowanej społeczności, która mnoży dobro.

Autorką zdjęć jest Justyna Twardosz

Poprzedni post
Następny post