Mr CleanMr Clean

Podziękowania z okazji Dnia Pracowników Branży Czystości

Od kilku lat obchodzimy Dzień Pracowników Branży Czystości – Thank you Cleaner Day. To dla nas wyjątkowe święto i okazja, aby podziękować wszystkim Pracownikom MrClean za profesjonalne zaangażowanie i dbałość w utrzymaniu czystości i porządku w obiektach naszych Klientów. To ważne, abyście wiedzieli, że Wasza praca jest dostrzegana i ceniona. Bardzo Wam dziękujemy!

Ale Thank you Cleaner Day to także okazja do dyskusji o roli i szacunku wobec pracowników branży czystości. Jak podaje portal Business Insider Polska, w naszym kraju jest blisko pół miliona pracowników usług czystościowych, którzy od lat stanowią najliczniejszą grupę zawodową w kraju. Co ciekawe, rosnący szacunek do pracy branży czystościowej znajduje swoje odzwierciedlenie w sondażach. W tym roku w rankingu CBOS pracownik sprzątający znalazł się wśród 15 najbardziej poważanych zawodów (zaraz po adwokacie a przed sędzią, księgowym, policjantem, a nawet księdzem). Tym czasem – jak podaje portal  –  jeszcze 10 lat temu nie zajmował miejsca w pierwszej dwudziestce. Sprzątanie przestrzeni publicznych najbardziej doceniają mieszańcy dużych miast – aż 65 proc. z nich na pytanie CBOS, czyją pracę najbardziej cenią, wymieniło właśnie osoby zajmujące się zawodowo utrzymaniem czystości.

Warto wiedzieć, że święto Thank you Cleaner Day obchodzimy z inicjatywy firmy Karcher, która w 2015 roku po raz pierwszy zorganizowała je w Nowej Zelandii. W Polsce patronat nad tym wyjątkowym dniem objęła Polska Izba Gospodarcza Czystości, której jesteśmy członkiem.

Raz jeszcze składamy wszystkim pracownikom podziękowania za trud, dbałość i zaangażowanie w profesjonalne wykonywanie codziennych obowiązków.

 

 

 
Poprzedni post
Następny post